Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Najgorsze reklamy, które kiedykolwiek widziałeś

Reklama jako środek przekazu informacyjnego i perswazyjnego, skłania do nabycia konkretnych produktów. Wszechobecna w telewizji, Internecie oraz na ulicach w formie billboardów przyciąga uwagę odbiorców, którzy nie są wobec niej obojętni. Okazuje się jednak, że nie wszystkie reklamy są wykonane dobrze jakościowo, a co więcej – nie wnoszą nic wartościowego.

Nieprzemyślane kampanie reklamowe nie zwiększają zainteresowania odbiorców, okazując się fiaskiem. W polskim marketingu niejednokrotnie można było się z takimi spotkać. Niektóre z nich zachęcały do ustąpienia miejsca w autobusie osobom niepełnosprawnym  lub mając na myśli propagowanie zdrowego odżywiania wśród osób otyłych – wpędzały je w kompleksy. Kolejne zachęcały kobiety do zakupu piwa, wykorzystując erotyczne skojarzenia lub wykorzystywały inne, seksualne hasła.

Z czego wynika mierność niektórych reklam?

Mierność reklam, które nie doczekały się rzeszy fanów, a w zamian za to negatywnego odbioru, może wynikać z braku doświadczenia ich pomysłodawców lub źle zaplanowanej kampanii reklamowej. Tworząc reklamę, należy mieć na uwadze nie tylko swoją wizję, ale również potencjalny odbiór przez inne osoby. Skutkiem utworzenia nielogicznych i nieprzemyślanych reklam jest ich krótkotrwałe wyświetlanie w telewizji oraz negatywne komentarze wśród odbiorców. Większość z nich zaprzecza również zasadom Komisji Etyki Reklamy, która karze ich twórców.

Jak stworzyć reklamę, o której każdy będzie mówił pozytywnie?

Oprócz otoczki wizualnej oraz zachęcających animacji każdy film reklamowy powinien być również dobrze przemyślany i spełniać podstawowe funkcje. Odbiorcy szukają rozwiązań lub przydatnych wskazówek, dzięki którym ich codzienne funkcjonowanie będzie łatwiejsze. Jednocześnie oczekują poszanowania intymności oraz wartości.

Doskonałym sposobem na stworzenie dobrej jakościowo reklamy, która spotka się z pozytywnym odbiorem jest powierzenie realizacji profesjonalnemu domu produkcyjnemu. Nasza firma wyposażone jest w odpowiednie studio nagraniowe oraz specjalistyczny sprzęt pozwalający na stworzenie niepowtarzalnych spotów reklamowych z każdej dziedziny.