Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Dlaczego warto postawić na nagrywanie spotów reklamowych?

To już truizm, że dobra reklama jest konieczna, aby produkt stał się popularny, wiedza o jego istnieniu dotarła do potencjalnych klientów i dzięki temu nastąpił wzrost sprzedaży. Pojawia się jednak pytanie, jakiego rodzaju środki najlepiej do tego wykorzystać. Najbardziej zależy to od tego, do jakiej grupy odbiorców chcemy dotrzeć. Jednak jednym z najlepszych wyborów, który pozwoli osiągnąć duży zasięg naszej reklamy, jest nagrywanie spotów promocyjnych, a później emitowanie ich w wybranych mediach.

 

 

Jakie korzyści daje stworzenie spotu reklamowego?

Filmy reklamowe zapewniają przede wszystkim szeroki zakres możliwości, ponieważ mogą być wyświetlane w różnych mediach. Najpierw pojawiały się przede wszystkim w telewizji jako przerywniki pomiędzy programami lub w czasie ich trwania. Teraz jednak bardzo ważnym medium dla filmów reklamowych stał się internet, gdzie znajdziemy je na bardzo wielu stronach, w tym często nawet przed wiadomościami czy filmami o specjalistycznej tematyce. To daje dużo lepsze możliwości dopasowania reklam do konkretnych odbiorców, ponieważ łatwo powiązać je z wyświetlanymi po nich filmami.

 

Angażowanie wielu zmysłów

Jedną z najważniejszych zalet filmów reklamowych jest angażowanie wielu zmysłów jednocześnie, bo przekazują najważniejsze informacje za pomocą obrazu i dźwięku. Poza tym często wpływają na emocje, co pozwala na bardzo dobre zapamiętywanie reklamy i związanego z nią produktu. Kolejnym atutem staje się skrótowość i możliwość przekazania bardzo wielu informacji w krótkim czasie, bo część z nich może być pokazana poprzez obrazy czy całe sytuacje, a inne jedynie zapisane. Poza tym warto pamiętać, że spoty reklamowe to bardzo dobre narzędzie nie tylko do reklamowania produktu, ale także budowania pozytywnego wizerunku marki, a ten przekłada się na zaufanie klientów i w efekcie większe zainteresowanie firmą.