Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Czym zajmuje się kierownik produkcji?

Kierownik produkcji powinien mieć bardzo szerokie umiejętności z zakresu komunikacji i logistyki. Jest to osoba, która w porozumieniu z reżyserem, producentem, scenarzystami oraz pozostałymi realizatorami przygotowuje poszczególne elementy w procesie tworzenia filmu. Uzupełnia wizję artystyczną o kosztorys, kieruje i sporządza szczegółowy plan i piony produkcji. Jego zadania są bardzo różnorodne i dynamicznie się zmieniają w zależności od oczekiwań współpracowników.

Specyfika pracy na stanowisku kierownika produkcji

Kierownik produkcji powinien umieć pracować pod dużą presją, a jednocześnie rozwiązywać powstające w zespole konflikty. Z pewnością ogromnym wynagrodzeniem jest późniejsze zadowolenie z efektu, lecz proces bywa wysoce wymagający. Dla osób, które marzą o takiej pracy, dobrą wskazówką może być zapoznanie się z portfolio domu produkcyjnego lub konkretnego producenta. To pozwoli rozeznać się w dotychczas podejmowanych realizacjach oraz możliwościach. Przygotowując się do pracy kierownika produkcji, można to uznać za wartościową inspirację we własnych poszukiwaniach stylu czy przyszłych współpracowników.

Jakie cechy powinien mieć dobry kierownik produkcji?

Fachowiec z tej branży powinien oprócz odpowiedniego wykształcenia mieć bogate doświadczenie zdobywane bezpośrednio w pracy czy asystowaniu na planie zdjęciowym. Bardzo cenna jest też wiedza z zakresu technologii produkcji, organizacji, a także ekonomii i prawa. Trzeba pamiętać, że kierownik produkcji to przede wszystkim osoba cechująca się wysokimi umiejętnościami interpersonalnymi, odpowiedzialna za efektywną współpracę całego zespołu aktorów, scenarzystów, operatorów. Ponadto kontroluje budżet i harmonogram. Jest to bardzo odpowiedzialny zawód, a od wykonującej go osoby zależy sukces danej produkcji.