Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Zalety filmów wizerunkowych i korporacyjnych

Właściciele firm wielu branż spotykają się z problemem konkurencji, dlatego coraz ważniejsza staje się odpowiednia reklama firmy. Jedną z metod reklamy są filmy korporacyjne.

Filmy korporacyjne i wizerunkowe

Jest to świetny sposób na prezentację dokonań przedsiębiorstwa. Przedstawia mechanizmy funkcjonowania firmy oraz panującą w niej atmosferę, dzięki czemu buduje pozytywny wizerunek zarówno wśród potencjalnych klientów, jak i pracowników. Filmy korporacyjne mogą być wykorzystywane wewnątrz przedsiębiorstwa i sprawiać, by pracownicy przyswajali idee związane z daną firmą oraz czuli się jej nieodzowną częścią. Filmy korporacyjne są też używane na zewnątrz firmy. Często tworzony jest w kilku wersjach językowych i dołączany do dokumentacji przetargowej. Może on być pierwszym i podstawowym źródłem informacji o firmie dla jej ewentualnych kontrahentów czy klientów. Ponieważ filmy korporacyjne mogą mieć różne zastosowanie, to warto dodać, że posiadają one często cechy filmów promocyjnych i wizerunkowych. Filmy wizerunkowe mają za zadanie w sposób atrakcyjny przedstawić historię firmy oraz jej doświadczenie, zdobyte nagrody i wyróżnienia. Film promocyjny jest instrumentem wspierającym przeznaczonym dla działu marketingu i sprzedaży.

Skuteczność

Filmy wizerunkowe i korporacyjne są multimedialną wizytówką firmy. Niekiedy można spotkać się z przekonaniem, że głównymi odbiorcami takich filmów są sami przedsiębiorcy. Jest to duże uproszenie. Filmy wizerunkowe oraz korporacyjne są dobrym sposobem na zaprezentowanie się szerszej grupie osób. Dzięki nim możemy znaleźć dobrych pracowników czy indywidualnych klientów, którzy po obejrzeniu filmu będą zainteresowani współpracą z naszym przedsiębiorstwem. Należy też pamiętać, że film jest o wiele lepiej przyswajalną formą przekazu niż tekst. Wymaga mniejszego skupienia oraz wywołuje natychmiastową reakcję – spełnia więc wszystkie kryteria stawiane skutecznemu przekazowi reklamowemu. Dlatego filmy korporacyjne i wizerunkowe są obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów na promocję firmy.