Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Skuteczne filmy reklamowe

Po co i dla kogo robimy film reklamowy?

Na to pytanie powinniśmy znaleźć odpowiedź już na samym początku pracy nad filmem. Musimy określić, czy zależy nam na reklamowaniu określonego produktu, na zwiększeniu świadomości klientów o naszej marce, czy na szeroko pojętych celach marketingowych. Równie ważne jest określenie, do jakiej grupy docelowej będzie adresowany przekaz reklamowy. Dzięki temu zwiększymy skuteczność filmu reklamowego oraz szansę, że trafi on do świadomości tej grupy osób, do których adresowany jest reklamowany produkt.

Film reklamowy a emocje

Dobry film reklamowy powinien opowiadać historię, która angażuje odbiorcę. Powinny być wiarygodne i spójne z wizerunkiem marki. Najlepsze historie mają nieskomplikowany przekaz i zaskakującą pointę, dzięki temu są zapamiętywane. Istnieje wiele sposobów zaprezentowania produktu. Jednym z nich jest zaprezentowanie, jaki problem on rozwiązuje, dzięki temu pokazujemy jego działanie i skuteczność. Należy też pamiętać, że film reklamowy, to także muzyka, która powinna wzmacniać przekaz oraz z nim współgrać. Dobre filmy reklamowe angażują i motywują do określonego działania i utrwalają wizerunek marki.

Realizacja

Każdy produkt można przedstawić dobrze lub źle, dlatego ważny jest odpowiedni dobór wyposażenia oświetleniowego i kamer na planie produkcyjnym oraz specjalistów, którzy umiejętnie będą z tego sprzętu korzystać. Muzyka w filmie reklamowym wyznacza nie tylko nastrój i tempo, ale jest integralnym składnikiem filmu reklamowego. Należy przy tym pamiętać, że środki wyrazu nie powinny przyćmiewać głównego tematu filmu reklamowego, ale wzmacniać jego skuteczność. Ponieważ nie ma jednej recepty na skuteczny film reklamowy, a każdy przypadek rozpatruje się osobno, to warto skorzystać z doświadczenia domów produkcyjnych, które zapewnią nam opracowanie koncepcji marketingowej, ustalenie scenariusza oraz realizację filmu reklamowego. Dzięki temu zyskamy pewność, że film reklamowy będzie skuteczny i angażujący.