Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Reklama, która nie wygląda jak reklama – socjotechniki w akcji

Marketing jest bardzo istotnym elementem działania firm. Jest to wręcz konieczne, żeby wyróżnić się od konkurencji. Największe marki potrafią wydawać dziesiątki milionów dolarów na promocję swoich produktów, co nie oznacza, że mniejsze firmy nie mogą postawić na dobrej jakości reklamy. Praktycznie każda firma może wypromować się dzięki tak zwanej reklamie natywnej, czyli spocie, który z dala odbiega od tych z telewizji.

Jak powinien wyglądać dobry spot reklamowy?

Większość osób uważa spoty reklamowe za coś irytującego. I w wielu przypadkach tak jest, zwłaszcza kiedy oglądamy telewizję. Dzisiaj odchodzi się już od tradycyjnego tworzenia krótkich i byle jakich reklam, na rzecz bardziej profesjonalnych produkcji. Obecnie można zauważyć, że nasila się trend reklamy natywnej, czyli takiej, która swoim formatem nie przypomina promocji jakiejś firmy lub produktu. Jeśli jakaś firma także chce wypróbować, czy taki marketing jest skuteczny, musi skorzystać z usług studia, zajmującego się produkcją filmów reklamowych. Idealnym przykładem takiej promocji są spoty wypuszczane co roku na święta Bożego Narodzenia. Wzruszają i są głośno komentowane przez wiele osób, co może świadczyć o sukcesie marketingowym.

Dobry spot reklamowy musi wyróżniać się od zwykłego zwykłej promocji puszczanej w telewizji. Przede wszystkim nie może być irytujący i nachalny. Warto zaznaczyć, że takie filmy trwają znacznie dłużej, bo czasami nawet aż 2 minuty. Nie każda firma może pozwolić sobie na wykupienie tyle czasu antenowego, dlatego głównym źródłem dystrybuowania takiej reklamy jest internet.