Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Jak stworzyć reklamę, która sprzedaje?

Reklamy mogą mieć różny cel, jednak najczęściej mamy do czynienia z kampaniami wizerunkowymi oraz sprzedażowymi. W tym artykule skupimy się przede wszystkim na reklamach sprzedażowych, które mają przyczynić się oczywiście do zwiększenia sprzedaży danego produktu bądź usług. Przekonaj się, jak stworzyć reklamę, która pozwoli ci osiągnąć to zamierzenie.

1. Odpowiadaj na potrzeby grupy docelowej.

Ta zasada dotyczy wszystkich reklam, bez względu na to, czy mają one charakter sprzedażowy, czy wizerunkowy. Pierwszym etapem pracy nad każdą kampanią jest szczegółowe zapoznanie się ze specyfiką naszej grupy docelowej: w jakim wieku są odbiorcy, jakie są ich zainteresowania i przyzwyczajenia zakupowe, gdzie mieszkają, co robią w wolnym czasie itd. Tak naprawdę większość reklam nie dotyczy wcale konkretnego produktu, a raczej ludzi, do których kierowany jest komunikat. Im lepiej poznasz swojego odbiorcę, tym precyzyjniej trafisz w jego oczekiwania.

2. Profesjonalizm przede wszystkim.

Współcześnie, kiedy do dyspozycji mamy naprawdę wiele możliwości z zakresu nowoczesnego sprzętu oraz kanałów dystrybucji treści marketingowych, tak naprawdę nie ma miejsca na amatorskie realizacje. A nawet, jeśli jakiś spot reklamowy czy materiał viralowy w sieci wygląda tak, jakby został przygotowany przez amatorów, w większości przypadków stoją za nim profesjonaliści. Jakość współczesnych reklam jest bardzo wysoka, dlatego musisz trzymać poziom! Jeśli więc planujesz zrealizować reklamę sprzedażową, skorzystaj z usług naszego domu produkcyjnego, który specjalizuje się w tworzeniu wysokiej jakości filmów reklamowych.

3. Spójna kampania.

Obecnie marki planujące kampanie sprzedażowe korzystają z różnych narzędzi i wielu kanałów dotarcia do swoich klientów, którzy przecież na co dzień korzystają z sieci, w tym przede wszystkim z portali informacyjnych i mediów społecznościowych, ale również oglądają telewizję, słuchają radia, czytają gazety, przemieszczają się po mieście itd. Staraj się być wszędzie tam, gdzie twoi potencjalni klienci, ale zachowuje przy tym spójność kreacji. Tylko w ten sposób twoja reklama zostanie zauważona i zapamiętana, a to zwiększy twoją szansę na sprzedaż.

4. Niebanalny pomysł.

Każdego dnia oglądamy mnóstwo reklam promujących różnorodne produkty, dlatego musisz się wyróżniać. Dobry pomysł to połowa sukcesu, drugą połowę stanowi profesjonalne wykonanie.