Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Jak długa powinna być reklama?

Reklama z naukowego punktu widzenia to informacja wzmocniona za pomocą komunikatu perswazyjnego. Jej celem jest zazwyczaj nakłonienie do nabycia danego towaru lub skorzystania z usług, a nawet wsparcia idei.  Najpopularniejszą formą jest reklama telewizyjna, czyli prezentacja produktu lub usługi dzięki użyciu przekazu telewizyjnego.

Krótki film reklamowy wyświetlany jest pomiędzy programami. Coraz popularniejszą formą staje się reklama internetowa, która nieco różni się od tradycyjnej wersji reklamy wizualnej. Mimo iż komunikat reklamowy powinien być krótki, nie wolno zapominać, że ma przekazać określoną wcześniej informację, a także zachęcić odbiorcę do reakcji. Istotną kwestią okazuje się więc znalezienie odpowiedniego umiaru w dynamice reklamy, jej ciekawej formie oraz czytelności przekazywanych treści.

Czym różni się reklama internetowa od telewizyjnej?

Reklama internetowa to forma, która w ostatnich latach zyskuje na popularności. Jedną z głównych przyczyn może okazać się jej długość. Twórcy mogą sobie pozwolić na bardziej rozbudowany komunikat, a tym samym stworzyć historię, która zaciekawi użytkownika zainteresowanego marką lub jej produktami.

Produkcja reklam telewizyjnych zakłada z kolei spoty reklamowe trwające maksymalnie minutę. Najpopularniejszym formatem reklam telewizyjnych są te o długości 15, 30 i 45 sekund. Jednak zdarzają się reklamy pięciosekundowe, dziesięciosekundowe, dwudziestosekundowe, a także bardziej rozbudowane formy trwające minutę. Jest to konsekwencja tego, że reklamy bardzo często lecą w tle, a krótki i treściwy komunikat jest w stanie dotrzeć do odbiorcy, nawet jeśli nie patrzy on na ekran telewizora.

Jaka powinna być reklama?

Dobre reklamy zapadają w pamięci na dłużej. Jest to efekt dobrego pomysłu, dopracowanej realizacji i dopasowania koncepcji do grupy docelowej. Oferowana przez nas produkcja spotów reklamowych pozwala na dopasowanie koncepcji do charakterystyki marki, jej produktów bądź usług. Wykwalifikowani specjaliści są w stanie stworzyć reklamę, która odpowiada klientowi, a także dociera do określonej wcześniej grupy docelowej.

Reklama może wzruszać, rozśmieszać, zaciekawiać, ale aby była skuteczna, musi przede wszystkim wpływać na sprzedaż. Należy więc ją dobrze umiejscowić w czasie i przestrzeni. Olbrzymie znaczenie ma promocja, reklama telewizyjna, mimo że zaprojektowana jest pod konkretne medium, może funkcjonować także w Internecie, w tym w mediach społecznościowych.