Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Ile kosztuje stworzenie spotu reklamowego?

Filmy reklamowe, promocyjne i wizerunkowe to dźwignia marketingu w dobie internetu i mediów, w której każdy z nas zapatrzony jest w ekran. Gusta odbiorców zaś są coraz bardziej wyrafinowane – coraz rzadziej przemawiają do widza krzykliwe kolory i głośna muzyka. Upowszechnienie się konkretnych trendów związanych z estetyką i obecnością także wysokiej kultury w mass mediach oraz przenikanie się kwestii politycznych, etycznych i biznesowych przyczyniły się do konieczności tworzenia spotów reklamowych z historią, stylem i smakiem. A czy da się odpowiedzieć w ogóle na pytanie, ile trzeba zapłacić za dobry spot reklamowy? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym wpisie.

Cena spotu reklamowego. Ile zapłacimy za produkcję?

Zacznijmy od tego, że w tym konkretnym przypadku kwoty płacone za poszczególne produkcje wahają się jak w mało której branży. Czasami możemy zobaczyć reklamy, których budżet wyniósł tylko kilkanaście tysięcy złotych. Z drugiej strony nie jest wcale niczym dziwnym produkcja filmu reklamowego za parę milionów złotych. Możemy jednak wskazać, że przeciętnie wyprodukowanie typowego spotu reklamowego kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mowa o filmie do kampanii internetowej w jakości emisyjnej, mniej więcej sto tysięcy złotych to te przeznaczone do ogólnopolskich kanałów telewizyjnych.

Wydatki w ramach produkcji są różnorakie i zsumowane dają wskazaną kwotę. Na samym początku mamy do czynienia z preprodukcją, kiedy nie tylko planowany jest cały projekt, ale również dokonuje się rozeznania w kwestiach konkurencji. Scenariusz, zdjęcia i postprodukcja to kolejne koszty. Teoretycznie z części można zrezygnować. Warto jednak przy tym pamiętać, że są rzeczy na których nie warto ciąć kosztów. W sektorze usług jeszcze częściej stosunek ceny do jakości jest adekwatny. Należy zachować zatem czujność i zdrowy rozsądek przy wydatkach, ale w obie strony – zaś wysokiej jakości usługi za korzystne, sprawiedliwe ceny to jedna z myśli przewodnich Imperia Film, gdzie szanujemy naszych klientów i kochamy naszą pracę, dzięki czemu płynnie i sprawnie łączymy komercyjną produkcję filmową z estetyką i sztuką.