Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Filmy promocyjne w mediach społecznościowych – czemu nie?

Media społecznościowe już dawno opanowały branżę reklamową. Praktycznie każda kampania marketingowa wykorzystuje w swoich działaniach różne kanały social media, aby docierać do potencjalnych odbiorców. Siłę tego medium wykorzystują zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. Facebook, Instagram, YouTube – to obecnie trzy podstawowe narzędzia, zapewniające najlepszy obieg informacji, w tym komunikatów reklamowych.

Reklamy w social media bazują na obrazie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej filmów promocyjnych publikowanych jest zarówno w telewizji, jak i w internecie. A nawet bywa tak, że marki całkowicie rezygnują z telewizji, skupiając się wyłącznie na sieci. Publikując w internecie dobrej jakości materiał, który angażuje odbiorców, możemy liczyć na bardzo duży zasięg, który zdecydowanie przekracza efekty zapewniane, jakie moglibyśmy osiągnąć poprzez publikację reklam w telewizji czy kinie. Social media to ogromny potencjał, który trzeba wykorzystać.

Produkcja filmów reklamowych do publikacji w social media

Pod względem technicznym produkcja filmów reklamowych do social media nie musi wcale różnić się od tworzenia materiałów dystrybuowanych w innych mediach. Obecnie nawet w internecie odbiorcy oczekują przede wszystkim dobrego pomysłu i wysokiej jakości.

Social media pozwalają na dotarcie z filmem reklamowym do niezwykle szerokiego grona odbiorców przy stosunkowo niewielkim nakładzie pieniężnym przeznaczonym na samą dystrybucję. Bardzo ważne jest jednak nie tylko to, aby materiał był dobrze nakręcony i zmontowany, ale również by odpowiadał na potrzeby potencjalnych odbiorców. Media społecznościowe pozwalają na dotarcie do bardzo szerokiego grona odbiorców, ale również cechują się ogromną zmiennością. Dlatego też należy nieustannie śledzić nowe trendy, odpowiadać na bieżące potrzeby potencjalnych klientów, reagować na wydarzenia.

Nasz dom produkcyjny specjalizuje się w przygotowywaniu filmów reklamowych przeznaczonych do publikacji w kanałach social media. Tworzymy materiały wideo profesjonalnie, odpowiadając przy tym na potrzeby i oczekiwania współczesnego użytkownika internetu.