Dom produkcyjny Imperia Film w Krakowie – studio filmowe

Animacja jako potężne narzędzie reklamy

Animowane spoty są jednym z często spotykanych form reklamy – i wbrew pozorom, nie są one skierowane tylko do najmłodszych odbiorców. Obecnie animacja komputerowa bywa niezwykle potężnym narzędziem reklamy, co jest widoczne chociażby po obserwacji spotów wielu największych i najbardziej popularnych marek światowych.

Silny wpływ tej formy reklamy wynika z wielu wyjątkowych cech, których nie posiadają tradycyjne spoty.

Jakie są mocne strony reklamy w formie animacji?

Animacja komputerowa jest w stanie znacznie podwyższyć skuteczność danej kampanii reklamowej. Spowodowane jest to kilkoma różnymi kwestiami. Przede wszystkim reklama animowana ma na celu przyciągnąć uwagę widza i zaangażować go. Dzięki użyciu wielu kolorów o mocnych barwach, a także wykreowaniu oryginalnych i nietypowych postaci – często nie sposób nie zwrócić na to uwagi. Co więcej, poprzez takie metody, reklama staje się bardziej zapamiętywalna. W tym celu również animacja przedstawia zazwyczaj krótką i łatwo przyswajalną opowieść/historyjkę.

Kolejną cechą animacji jest to, że pomagają w przyjemny sposób wyjaśnić skomplikowane zagadnienie. Z racji, że współcześnie żyjemy w epoce obrazkowej, atrakcyjna wizualnie animacja potrafi przedstawić wszystko w przystępny i zrozumiały dla widza sposób.

Jedną z głównych zalet reklamy animowanej – którą należy podkreślić – jest oryginalność. Każdy spot w formie animacji jest na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny. Ponadto animacja pozwala na stworzenie całkowicie nowej rzeczywistości, dzięki czemu akcja spotu może być znacznie bardziej nietypowa i zaskakująca. Warto również zwrócić uwagę, że omawiana forma reklamy nadaje się do promowania praktycznie wszystkich produktów oraz usług.

Kwestie produkcyjne

Animacja w reklamie jest specyficzna nie tylko pod względem formy i treści, ale również w kwestiach realizacji. Przy produkcji animacji należy się liczyć z innym podejściem, aniżeli w przypadku tradycyjnych spotów. W wielu przypadkach na ekranie nie występują prawdziwi aktorzy, a także nie ma realistycznej scenerii –  nie oznacza to jednak, że produkcja jest tańsza. Cena może się znacznie różnić w zależności od stopnia zaawansowania animacji – czym bardziej skomplikowane i szczegółowe, tym większy budżet i czas należy przeznaczyć na realizację. Cały proces tworzenia trwa najczęściej kilka miesięcy, z czego produkcja zazwyczaj jest najkrótszym etapem. Znacznie więcej uwagi należy poświęcić stworzeniu całej koncepcji i rozplanowaniu – dlatego stworzenie takiego spotu warto zlecić profesjonalnemu domowi produkcyjnemu, który ustali z Klientem dokładną wizję reklamy, a także zajmie się jej kompleksową realizacją.